Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

"ДЕНЬ БОРЩУ"

У місті Хемніць (Німеччина) відбувся «День Борщу» в межах Міжкультурних тижнів Interkulturelle Wochen Chemnitz. У складі української делегації Сумщину на заході представляла директорка Комунального закладу Сумської обласної ради - Сумський обласний науково-методичний центр культури і мистецтв Євгенія Бистрицька. Головною ідеєю заходу було підвищення обізнаність про борщ та сприяння соціальній згуртованості громади Хемніца, що прийняла близько 5000 українців, які були вимушені залишити Україну через військову агресію.

Для українців борщ не обмежується простим рецептом - культура приготування та споживання борщу в Україні відіграє позитивну роль у згуртуванні людей, створенні дружньої атмосфери, сприянні спілкуванню між представниками різних етнічних груп і культур, зміцненні соціальних зв’язків та розвитку міжкультурного діалогу.

ЗМАГАЙТЕСЯ ЗА ПРИЗИ У «ВІКІ ЛЮБИТЬ ПАМ’ЯТКИ» – ПОДАВАЙТЕ ФОТО/ВІДЕО ДЛЯ ВІКІПЕДІЇ!

З 1 по 31 жовтня в Україні відбудеться «Вікі любить пам’ятки» 2023 – найбільший фотоконкурс об’єктів української культурної спадщини. Цьогоріч він пройде вже дванадцятий раз. Метою кампанії є зібрати світлини всіх пам’яток нерухомої культурної спадщини України для ілюстрування статей у Вікіпедії

Участь у конкурсі можуть узяти всі охочі. Для цього протягом жовтня слід завантажувати на Вікісховище роботи власного авторства, послуговуючись конкурсними списками пам’яток.

СУМСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА ВИСТУПИВ З ВИСТАВОЮ В НАЦІОНАЛЬНОМУ АКАДЕМІЧНОМУ ТЕАТРІ ІМ. ІВАНА ФРАНКА

9 вересня в Національному академічному театрі ім. Івана Франка відбувся показ вистави Сумського обласного академічного театру для дітей та юнацтва «Вакансія для сучасного сина» за п’єсою Жорді Гальсерана «Метод ґронгольма».
 
Виставу відвідав Ростислав Карандєєв, т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України, та висловив слова захоплення. «В даному випадку ми є свідками того, що незалежно від місця розташування театру, де проживають актори, і де працюють, якщо вони мають талант і натхнення, то створюють якісний творчий продукт. Тому сьогоднішні аплодисменти абсолютно заслужено лунали не лише на початку вистави як аванс, але й, головне, в кінці, - за ту прекрасну, добру емоцію спілкування з мистецтвом високого ґатунку», - сказав він.
 
 

МОВА СИМВОЛІВ У ВИШИВЦІ ОЛЬГИ ГУЛЕЙ

У рамках святкування Дня Незалежності України та Дня міста в Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького презентовано персональну виставку заслуженого майстра народної творчості України – Гулей Ольги.
 
Ольга Володимирівна (1962 р.н.) – майстриня з художньої вишивки й ткацтва, вибійки, декоративного розпису на тканині, різьблення по каменю, член Сумського обласного осередку НСМНМ України (1997). Закінчила Львівський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва (1988). З 2002 року працює на посаді доцента кафедри образотворчого мистецтва та дизайну навчально-наукового інституту культури і мистецтв Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка.
 
Вона – постійний учасник виставок народного та декоративно-вжиткового мистецтва, спочатку республіканських, а з 1990-х – міжнародних, всеукраїнських і обласних. Роботи майстрині зберігаються в музеях України, приватних колекціях Англії, Франції, Німеччини, Канади…

УКРАЇНСЬКА КНИГА: ІСТОРІЇ ЛЮДЕЙ З ВОЄННОГО ПРИКОРДОННЯ

На зображенні може бути: 2 людини та текст
В Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці презентували книгу нашої краянки, переможниці конкурсу «Інформаційна передова - 2022», талановитої журналістки великописарівської газети «Ворскла» Оксани Ковальової – «Мамо, я хочу жити…», що нещодавно була видана у видавництві «Друкарський двір Олега Федорова».
 
Це видання модераторка заходу, завідувачка відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Тетяна Голуб назвала документально-публіцистичним, адже на сторінках книги – зворушливі правдиві історії людей з обстрілюваного прикордоння – Великописарівщини, Глухівщини, Тростянеччини, а також – героїчні розповіді про українських воїнів-захисників.

Дочірні категорії