Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПАМ’ЯТНА МЕДАЛЬ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ «МІСТО ГЕРОЇВ – ОХТИРКА» В КОЛЕКЦІЇ КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ

Нумізматична колекція Сумського обласного краєзнавчого музею поповнилась пам’ятною медаллю Національного банку України «Місто героїв – Охтирка», що продовжує серію «Місто героїв», присвячену містам та їх мужнім жителям і захисникам, які проявили героїзм та стійкість під час відсічі збройній агресії російської федерації проти України. У 2022 році було випущено чотири пам’ятні медалі з цієї серії: «Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь», «Місто героїв – Маріуполь», «Місто героїв – Харків», «Місто героїв – Херсон».
Пам’ятна медаль виготовлена з нейзильберу, введена в обіг 28 лютого 2023 року. Присвячена місту Охтирка, яке опинилося в оточенні російських військ з перших днів повномасштабного вторгнення, зазнало численних авіаційних і ракетних обстрілів, але чинило такий героїчний спротив, що ворогам не вдалося його окупувати. Місто вистояло і стало непереборним форпостом для подальшого просування ворожої армії на Слобожанському напрямку. Указом Президента України від 24 березня 2022 року місту Охтирка присвоєна почесна відзнака «Місто - герой України».
На аверсі медалі, на тлі стилізованого сяючого сонця з блискавками, розміщено малий герб України, під яким птах — символ визволення. Внизу — місто під ворожими бомбардуваннями, слід від ракети, що влучає по будівлі міськради та житловому будинку, за яким бавиться дитина.
На реверсі — стилізована композиція, що представляє сьогодення крізь призму твору уродженця Охтирки Івана Багряного «Тигролови», у якому утверджується мужність, здатність перемагати: український захисник, над яким сяє сонце, і напис: «Сміливі завжди мають щастя».
Дизайн пам’ятної медалі «Місто героїв – Охтирка» розроблений київською художницею Мариною Куц.