Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

УКРАЇНО, МОЯ ПІСНЯ ДЛЯ ТЕБЕ!

«А пісня — це душа. З усіх потреб потреба. Лиш пісня в серці ширить межі неба. На крилах сонце сяйво їй лиша. Чим глибша пісня, тим ясніш душа»

І. Драч.

05 червня мистецьку естафету в рамках Декади творчих звітів «Дарунок тобі, Україна!» Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського підхопив відділ «Народне пісенне мистецтво», голова ЦК – Н.В.Куліжнікова та ансамбль національних інструментів, керівник – В.І.Пугач

Цього дня жителі міста та його гості у сквері ім.Т.Г.Шевченка (вул.Соборна) мали змогу доторкнутися до справжнього багатства нашої нації, що розкриває її сутність та буття. Почути особливу, живодайну народну пісню.

 У програмі були представлені творчі колективи коледжу:

·      Лауреат Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народного хорового співу імені Порфирія Демуцького  ХОР НАРОДНОЇ ПІСНІ, керівник -Н.В. Куліжнікова;

·      Переможці всеукраїнських пісенних фестивалів народної творчості («Весняні первоцвіти» місто Рівне, «Барвистий віночок» місто Дніпро, «АРТ-Домінанта» місто Харків).  ВОКАЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ  «СПІВАНОЧКИ», керівник – Н.В. Куліжнікова;

·      Володар Гран-прі Всеукраїнського пісенного фестивалю «Весняний первоцвіт» місто Рівне  ФОЛЬКЛОРНИЙ АНСАМБЛЬ «БЕРЕГИНЯ», керівник – Н.І.Клюцко;

·      АНСАМБЛЬ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПІСНІ, керівник 

К.А. Головченко;

·      АНСАМБЛЬ НАЦІОНАЛЬНИХ ІНСТРУМЕНТІВ, керівник – В.І.Пугач.

Вдячні слухачі відзначили майстерну роботу концертмейстерів: А.І.Куліжнікова, заслуженого працівника культури України, Народного гармоніста України – В.В. Майбороди, керівника оркестрової групи В.І.Пугача.

Особливої уваги заслуговують талановиті солісти, представлені в програмі: студенти відділу О.Онищенко, А. Мохнюк, І. Домашенко, О.Майборода, Я. Приходько.

Традиційно директор коледжу, заслужений працівник культури України Н.М. Гринь звернулась з вітальним словом до присутніх: «Українська пісня... Це частина духовного життя народу і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку. З піснею на вустах ми відзначаємо свята, прикрашаємо народні обряди, славимо свої перемоги. З піснею ми відчуваємо красу життя. Пісня криє у собі силу уяви та багатство щирих переживань, стає джерелом натхнення. І у пам’яті зринають пророчі слова Тараса Шевченка:

Наша дума, наша пісня

Не вмре, не загине.

От де, люди, наша слава,

Слава України!»

Ми володіємо унікальним культурним скарбом, який необхідно дбайливо оберігати, бо за ним – наше життя. Викладачі та студенти коледжу турботливо оберігають та розповсюджують безцінні традиції українського народу.. 

Творча родина коледжу приєднується до привітань учасників свята та бажає і надалі сприяти популяризації неоціненного скарбу – української пісні!