Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

МИСТЕЦЬКІ СХОДИ – ЗОРЯНИЙ ЗЛІТ ОБДАРОВАНИХ БОГОМ ЛЮДЕЙ

5 листопада, напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, в Сумському обласному театрі для дітей та юнацтва відбулася обласна культурно-мистецька акція «Мистецькі сходи».
Вшанувати своїх колег зібралися люди особливої професії, які зберігають і передають наступним поколінням духовні надбання нашого народу – працівники закладів культури та майстри народного мистецтва з усієї області.
Зі щирими привітаннями до присутніх звернулися заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Іван Боршош, заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, начальник управління культури Сумської обласної державної адміністрації, заслужений працівник культури України Олена Мельник, знані на Сумщині керівники та громадські діячі, які у своїх виступах зазначили, що українська культура яскраво сяє у світовому співтоваристві, оскільки завдяки творчому неспокою та громадському подвижництву майстрів культури та мистецтв народна культура рясно розквітає вагомими духовними здобутками. Слава аматорів сцени та майстрів народного мистецтва Сумщини сягає далеко за межі рідного краю. Нам є чим пишатися.
З нагоди професійного свята Грамотами голови Сумської обласної державної адміністрації нагороджено:
– Ольгу Горбачову, начальника відділу культури, молоді і спорту Глухівської районної державної адміністрації;
– Любов Дикань, начальника відділу культури і туризму Липоводолинської районної державної адміністрації;
– Віту Зубко, головного спеціаліста відділу культурно-мистецької діяльності і навчальних закладів управління культури Сумської обласної державної адміністрації;
– народний аматорський ансамбль сучасної та народної пісні «Зорецвіт» Роменського міського будинку культури, керівник Тетяна Литвиненко.
Грамотами Сумської обласної ради:
– Тетяну Балябу, начальника відділу культури виконавчого комітету Роменської міської ради;
– Ганну Богомаз, начальника відділу культури і туризму Лебединської районної державної адміністрації;
– Олександра Мірошника, артиста-вокаліста Сумської обласної філармонії.
Подякою Сумської обласної ради відзначено Аліну Тимощук, начальника відділу культури Конотопської районної державної адміністрації.
За багаторічну творчу співпрацю та значний особистий внесок у розвиток Сумщини спеціальні подяки управління культури Сумської обласної державної адміністрації отримали: Пустовійтівський сільський голова Роменського району Вячеслав Оврамець, голова Липоводолинської районної державної адміністрації Іван Яременко, голова Лебединської районної державної адміністрації Віктор Химич, Березівський сільський голова Березівської сільської об’єднаної територіальної громади Надія Артеменко, заступник Сумського міського голови, керуючий справами виконавчого комітету Степан Пак.
Цьогоріч у номінації «Гордість культурно-мистецької Сумщини» відзначено: Валерія Козупицю – композитора-пісняра, соліста Сумської обласної філармонії, заслуженого діяча мистецтв України, Ігора Чумака – поета-пісняра м. Шостка, Ореста Коваля – голову асоціації «Органум»,громадського діяча, Катерину Макаренко – співачку, поета-пісняра, волотерку і громадського діяча м. Охтирка, Юрія Лелюшкіна - художнього керівника та диригента оркестру народних інструментів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.Бортнянського, заслуженого працівника культури України;
у номінації «Культурна спадщина»: Ольгу Тесленко – керівника народного аматорського фольклорного колективу «Паліївчанка» Паліївського сільського клубу Ямпільського району, народний аматорський фольклорний автентичний колектив "Зоряниця" Кошарівського СБК Конотопського району (керівник Володимир Руденко), Аліну Конотоп - завідувача науково-експозиційного відділу історії краю Сумського обласного краєзнавчого музею, Вікторію Чиж - солістку Сумської обласної філармонії, Віру Матюшенко - завідувача відділу образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва, реставрації Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.Бортнянського;
у номінації «Серце віддане дітям»: Ліну Ткаченко - викладача Великобубнівської сільської дитячої музичної школи Роменсткого району, Ларису Давиденко - керівника народного аматорського колективу "Джерело", дитячий вокальний гурт "Посмішка" Комунального закладу Краснопільської селещної ради "Краснопільський Палац культури", Марину Велітченко – керівника народної аматорської студії естрадного вокалу Сумського науково-методичного центру культури і мистецтв, Галину Голому – керівника народного аматорського ансамблю народного танцю «Іскринка» Верхньосироватського сільського будинку культури Сумського району, Любов Ярцову - заступника директора з навчальної роботи Сумської дитячої художньої школи ім. М.Г.Лисенка, Михайла Стрельченка - артиста Сумського обласного театру для дітей та юнацтва, заслуженого артиста України;
у номінації «Юні таланти Сумщини»: Сергія Сапуна – учня Шосткинської ДШМ, хореографічний колектив "Смайл" Комунального закладу Краснопільської селещної ради "Краснопільська дитяча музична школа" керівник Інна Вакуленко, Наталію Берест – вихованку студії «Голден» м. Суми, Альону Шевченко - ученицю Конотопської ДМШ № 1;
у номінації «Майстер організації дозвілля»: Ігора Гуменюка– директора КЗ «Районний будинок культури» Кролевецької районної ради, Ірину Трусенко - художнього керівника Алтинівського СБК Кролевецького району, Марина Зініну – методиста І категорії Лебединського районного будинку культури, Жанну Горбовцову – художнього керівника Путивльського РБК, Галину Шаркову – директора КЗ «Миколаївський центр культури і дозвілля» Миколаївської селищної ради Білопільського району;
у номінації «Професіонал бібліотечної справи»: Наталію Дмитракову - заступника директора з наукової роботи Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки, Тамару Привалову – директора Глухівської центральної районної бібліотеки, Тетяну Кисельову - методиста Конотопської районної бібліотеки, Тетяну Ємельяненко - провідного бібліотекарю сектору інформаційних технологій електронних ресурсів та обліку користувачів Сумської обласної бібліотеки для дітей, Світлану Лисенко - директора комунального закладу "Липоводолинська централізована бібліотечна система".
у номінації «Інновації і креативність»: Євгена Колесника – начальника відділу методико-технічної та видавничої роботи Сумського науково-методичного центру культури і мистецтв, Владислава Писарева - артиста Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії ім. М.С.Щепкіна, Театр «Нянькіни» м. Суми, Марію Корінну - Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії ім. М.С.Щепкіна, Романа Дзекелєва - керівник козацького клубу «Гарда» місто Глухів;
у номінації «Кращий аматорський колектив»: народний аматорський вокальний ансамбль сучасної та народної пісні «Зорецвіт» Роменського міського будинку культури (керівник – Тетяна Литвиненко), фольклорний театр «Оберіг» ПК «Хімік» ПАТ «Сумихімпром» (керівник - Тетяна Шулікова), народний аматорський фольклорний колектив «Комишанське надвечір’я» Комишанського сільського будинку культури Комишанської сільської ради Охтирського району (керівник – Антоніна Колєснік), народний аматорський ансамбль української пісні «Веселка» БК Казенного заводу «Імпульс» м. Шостка (керівник – Ігор Чумак), народний аматорський вокальний ансамбль «Оксамитові зорі» Лебединського РБК (керівник – Микола Холодяй).
Щиро вітаємо та бажаємо подальших творчих успіхів на благо її величності – національної культури України!