Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВІДБУЛАСЬ ОБЛАСНА ДОСЛІДНИЦЬКА ЛАБОРАТОРІЯ З ПИТАНЬ ЗБЕРЕЖЕННЯ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

31 травня за ініціативи управління культури Сумської обласної державної адміністрації та з метою реалізації положень Конвенції ЮНЕСКО «Про охорону нематеріальної культурної спадщини», активізації діяльності з виявлення, ідентифікації та популяризації місцевих та регіональних елементів НКС відбулася обласна дослідницька лабораторія на тему «Нагальні питання охорони нематеріальної культурної спадщини на Сумщині» для керівників структурних підрозділів з питань культури сільських, селищних та міських рад, керівників базових клубних закладів Сумської області та всіх зацікавлених осіб.
Загалом у заході взяли участь понад 70 представників громад Сумщини.
Відкрила захід директорка Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв, член Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України Євгенія Бистрицька, яка окреслила поточний стан та перспективи охорони нематеріальної культурної спадщини України.
Представниця обласної комісії зі збору, обробки та складання орієнтовного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини для внесення їх до відповідних списків національного, регіонального (обласного) та місцевого рівня, головний зберігач фондів КЗ СОР Сумський обласний краєзнавчий музей Жанна Клочко, наголосила на особливостях діяльності з охорони НКС у воєнний час.
Про поточний стан та перспективи охорони елементів НКС, що включені до Регіонального переліку доповіла начальник відділу нематеріальної культурної спадщини Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Вікторія Гавриленко.
До заходу долучилися носії та представники ініціативних груп, що займаються охороною нематеріальної культурної спадщини на місцях. Зокрема Тетяна Ленгер та Валентина Оприско з власного досвіду розповіли про підготовку номінаційного досьє на елемент нематеріальної культурної спадщини «Випікання весільних утят в селі Річки», що 2022 року був включений до Національного переліку елементів НКС. А завідувачка «Музею горюнської культури» – відділу Комунального закладу Сумської обласної ради «Державний історико-культурний заповідник у м. Путивлі» Валентина Подшивайлова ознайомила учасників заходу з особливостями практичної діяльності з охорони горюнської культури, що також поповнила Національний перелік елементів НКС. Про специфіку промоції елемента НКС «Кролевецьке переборне ткацтво» присутнім розказала директорка Музею кролевецького ткацтва Вікторія Шприндель.
Завершилася обласна лабораторія плідним дискусійним майданчиком, який модерувала заступниця директора Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Людмила Гураль. Учасники заходу поділилися власними думками та ідеями стосовно виявлення, ідентифікації, популяризації та охорони нематеріальної культурної спадщини Сумщини.