Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

МИСТЕЦТВУ ВІДДАНІ СЕРЦЯ-ПРИСВЯЧЕНО ПАМ'ЯТІ ВИДАТНИХ СУМСЬКИХ МИТЦІВ

У Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького відбувся вернісаж виставки, присвяченої пам’яті сумських митців Віктора (1949 – 2021) та Галини (1947 – 2011) Михайличенків членів Національної спілки художників України.

В експозиції представлено близько 30 акварелей та 15 гобеленів з фондів музею і родинної колекції, збереженої донькою.

Глибоко принципові у своїх поглядах на мистецтво, Михайличенки знайшли одне в одному і вірне плече, і натхнення, з великою любов’ю виховали талант своїх дітей Сергія та Світлани.

«СОБОРНА УКРАЇНА: ВІД ІДЕЇ ДО ЖИТТЯ»

До Дня Соборності України проведено тематичний захід у Сумському обласному художньому музеї ім.. Н. Онацького, присвячений проголошенню Акту Злуки УНР і ЗУНР, що відбувся в роки Української революції, а саме – 1919 і 30-річчя затвердження Верховною радою державного герба та гімну України.
 
Військовослужбовці №3051 частини Національної гвардії України розглянули малий і великий герб України Василя Кричевського, 150-річчя з Дня народження якого відзначатиме культурно-мистецька громадськість. Розробку державного атрибуту було доручено й Георгію Нарбуту, обидва – уродженці Сумщини, котрі стояли біля витоків заснування Національної Академії мистецтв.
 
 
 

СОБОРНА МАТИ –УКРАЇНА ОДНА ДЛЯ ВСІХ, ЯК ОБЕРІГ

На зображенні може бути: книга
День Соборності України відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки (1919 р.). Це свято символізує єдність земель України, ідея якої була однією із найзаповітніших мрій українців протягом десятиліть.
 
З нагоди Дня Соборності України у відділі обслуговування користувачів Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки розгорнуто перегляд літератури «Соборна мати-Україна одна для всіх, як оберіг». Представлено монографії, науково-популярна література, довідкові та періодичні видання, що розповідають про передумови і наслідки проголошення Акту Злуки, тенденції та значення цієї події для українського національного руху. Окремим розділом представлено книги з фонду Канадсько-Української бібліотеки, що показують, як українські емігранти розуміли питання соборності та сприяли подальшому відродженню та розвитку української державності.

ВИСТАВКА «СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ:ПІД ПРАПОРОМ ВОЛІ»

Напередодні відзначення Дня Соборності  та підписання Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки України в Сумському обласному краєзнавчому музеї презентовано фотодокументальну виставку «Соборність України: під прапором волі» та проведено історичну годину за участі курсантів філії Харківського національного університету внутрішніх справ, представників закладів культури, громадськості.

Під час презентації, директор музею Владислав Терентьєв підкреслив, що гасло цьогорічного відзначення Дня Соборності  : «Ми – це Україна»  і сьогодні акт Соборності – це не лише минуле, а передусім творення майбутнього свого і своєї держави. Виставка є важливим доповненням  експозиції «Події Української революції 1917-1921 рр. на Сумщині».

#УКРАЇНА_ЦЕ_МИ

 

http://surl.li/benrc