Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

«ДУШЕЮ УКРАЇНУ ОСЯГНУ: МИСТЕЦЬКІ ІМПРЕЗИ НАДІЇ ГУДИЛКО»

До 80-річчя утворення Сумської області Сумський обласний художній музей ім. Никанора Онацького презентував чергову пересувну виставку з серії «Сузір’я талантів Сумщини»  в Охтирському міському краєзнавчому музеї.

У багатогранній ретроспективній експозиції представлено понад 50 творів відомої на Сумщині та за її межами художниці Надії Гудилко. В них втілено дух України, традиції національної культури краю. Це – сім основних блоків: «Сумщина – писанковий край», «Україна козацька», «Шевченківська тематика», «Зимові різдвяні свята»», «Пори року»,  «Птахи та квіти», «Дитячі сюжети».

МОСТИ МИСТЕЦТВА

24-28 липня в Литві вперше відбудеться І Міжнародний фестиваль музики, пісні і танцю україно-литовської співдружності «Мости мистецтва», що проходить за підтримки Українського культурного фонду.

Участь у фестивалі візьме колектив оркестру народних інструментів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім.Д.С.Бортнянського (керівник Юрія Лелюшкіна).

СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИХ ПРОЕКТІВ «МАЛІ МІСТА – ВЕЛИКІ ВРАЖЕННЯ» - ЕТНО-ПРОЕКТ «СІВЕРСЬКЕ ПЕРЕВЕСЛО»

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р.  № 535-р «Про затвердження переліку культурно-мистецьких проектів – переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження», які реалізуються у 2019 році на умовах співфінансування з державного бюджету» Етно-проект «Сіверське перевесло», ініціатором якого виступив Сумський обласний науково-методичний центр культури і мистецтв, став одним з 74 переможців цьогорічного конкурсу.  

Масштабне етнографічно-фольклорне дійство планується реалізувати восени в селі Слоут Березівської об’єднаної територіальної громади у  новоствореному Етно-центрі.

ЗАХІД У МУЗЕЇ ЧЕХОВА

У Меморіальному будинку-музеї А. П. Чехова в м. Суми відбувся мистецький захід за участю відомого в Сумах журналіста, колишнього головного редактора радіо сумської ОДТРК Олександра Кугука «Михайло Бахтін. Кібернетика слова. Оглядова лекція». Слухачі – поети, прозаїки, редактори та інші гості музею – зацікавились обраною темою. 

Доповідач розпочав з біографії відомого в усьому світі літературознавця, філософа, мислителя. Потім говорили про те, що у книзі «Проблеми творчості Достоєвського» (1929) Бахтін досліджував поліфонічний характер  художнього мислення письменника, а в книзі про Рабле (1965)  – проаналізував  сутність народної «карнавалізації» мистецтва.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС АВТОРСЬКОЇ ПІСНІ ТА СПІВАНОЇ ПОЕЗІЇ «ОБЕРІГ-2019»

З 7 до 9 листопада 2019 року в місті Луцьк відбудеться відновлений Всеукраїнський фестиваль-конкурс авторської пісні та співаної поезії «ОБЕРІГ-2019».

Завдання, які ставить фестиваль – пошук та підтримка молодих талановитих виконавців у жанрі авторської пісні та співаної поезії, вдосконалення професійної майстерності, створення якісного музичного продукту для програм радіо, телебачення, концертних організацій.