Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ІЗ ІСТОРІЇ ПУТИВЛЬЩИНИ

Торгові ряди в Путивлі – старовинна одноповерхова споруда блідо-зеленого кольору, що знаходиться на розі проспекту Іоанна Путивльського та вулиці Вознесенської, неодмінно зупиняє на собі погляди тих, хто вперше відвідує наше літописне місто.

Ця споруда в другій половині ХІХ ст. стала візитною карткою Путивля-граду купецького, куди на знамениту Торгову площу, чотири рази на рік  приїжджало на ярмарки понад десять тисяч покупців та торговців із різних українських сіл та міст.

НАУКОВИЙ ЗАХІД

У Музеї Петра Калнишевського відбувся науковий захід, що відбувся 5-6 серпня у формі круглого столу, присвячений 250-річчю роменської Покровської церкви, збудованої коштом земляка, останнього кошового отамана Запорозької Січі (перенесена в 1908 р. до Полтави) та 30-річчю встановлення на її місці пам’ятника Петру Калнишевському.

Цікаві доповіді представили:головний архітектор міста Ромни Юрій Литвиненко, краєзнавці Григорій Стрельченко, Володимир Таран, Микола Стрижко, Людмила Щербань, завідувач музею Ганна Янко, керівник науково-дослідного сектору Музею Петра Калнишевського Ігор Дубенко, молодший науковий співробітник ДП «НДЦ «ОАСУ» Інституту археології НАН України Антон Корж, редактор альманаху «Ромен» Віктор Клейніх та ін. Доповіді планується видати у наступному номері альманаху «Ромен».

МИСТЕЦЬКА ОСВІТА БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ

Наразі дуже актуальним у всіх сферах нашого життя стало питання підтримки вразливих груп населення: людей з обмеженими можливостями, дітей-сиріт, молоді, людей похилого віку тощо. 

Конотопська дитяча музична школа №1 з-поміж інших 16 шкіл з різних регіонів України братиме участь у пілотному проекті з реалізації Концепції інклюзивної мистецької освіти «Мистецька освіта без обмежень», що буде впроваджено Міністерством культури та інформаційної політики України у співпраці з Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна асамблея людей з інвалідністю України».

ПАМ’ЯТНИК ПЕТРУ КАЛНИШЕВСЬКОМУ – СИМВОЛ НЕСКОРЕНИХ

Сьогодні, 5 серпня, минає 30 років з дня відкриття в м. Ромни пам’ятника Петру Калнишевському, який встановлений на Покровському узвозі, на місці Покровської церкви, збудованої в 1770 р. коштом останнього кошового отамана Запорозької Січі.

З цієї нагоди в Музеї Петра Калнишевського відбулася презентація новоствореної виставки «Пам’ятник Петру Калнишевському – символ нескорених».

ДО 100-РІЧЧЯ СУМСЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ

Знайомство людства з металами, що у природі трапляються у вигляді самородків, відбулося давно. Про його виробництво на території Європи свідчать знахідки, що датуються приблизно ІІІ тис. до н. е. Проте початком справжньої металургії вважається уміння отримувати сплави різних металів.

Близько ІІ тис. до н. е. видобуток з руди міді та олова і поєднання їх у сплаві розпочали нову епоху в історії людства – добу бронзи.

«СКРИНЬКА ЗНАНЬ. З ІСТОРІЇ ЗВИЧАЙНИХ РЕЧЕЙ: ВІЗИТІВКА»

Хто з нас не бачив візитівки? Багато хто має власні або з десяток чужих, отриманих від різних компаній і їхніх представників, адвокатів, стоматологів чи фотографів. Про візитні картки можна говорити нескінченно довго: металеві, прозорі, пластикові, пробкові, дерев'яні, гумові, шоколадні, керамічні, з тканини, з інкрустацію та аплікацією, оксамитові і зі стразами… І все це для того, щоб здивувати і привернути до себе увагу співрозмовника, клієнта чи ділового партнера.

Та чи знаємо ми, як і коли з'явилася ця невелика і вже звична нам річ?