Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВИСТАВКА «СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ:ПІД ПРАПОРОМ ВОЛІ»

Напередодні відзначення Дня Соборності  та підписання Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки України в Сумському обласному краєзнавчому музеї презентовано фотодокументальну виставку «Соборність України: під прапором волі» та проведено історичну годину за участі курсантів філії Харківського національного університету внутрішніх справ, представників закладів культури, громадськості.

Під час презентації, директор музею Владислав Терентьєв підкреслив, що гасло цьогорічного відзначення Дня Соборності  : «Ми – це Україна»  і сьогодні акт Соборності – це не лише минуле, а передусім творення майбутнього свого і своєї держави. Виставка є важливим доповненням  експозиції «Події Української революції 1917-1921 рр. на Сумщині».

Науковий співробітник Олена Любимова ознайомила присутніх з матеріалами виставки, де представлені документи та фото з фондів музею та центральних архівних установ України: копії Передвступної угоди про об’єднання УНР і ЗУНР, підписаної у м. Фастів  1 грудня 1918 р., Універсалу Директорії  УНР про злуку всіх українських земель, урядових наказів, циркулярів і відозв тощо.

Про урочисту акцію святкування і проголошення Акта Злуки, що відбулася 22 січня 1919 р. у Києві на Софійській площі, розповідають історичні фотографії та документи.

Окремий комплекс матеріалів присвячений видатним військовим та державним діячам Української революції 1917-1921 рр., уродженцям Сумщини. На виставці експонуються рідкісні видання Канадсько-Українського Бібліотечного центру (м. Торонто) зі спогадами учасників вікопомних  подій.

Цікавими є філателістичні та нумізматичні матеріали: конверти та  марки пошти України, пам’ятні  та ювілейні монети Національного банку України, присвячені визначним датам української революції 1917-1921 рр., видатним особистостям, які виборювали державність і незалежність української держави у ХХ ст., Дню Соборності України.

Цей день набуває особливого значення та звучання сьогодні, коли територіальну цілісність держави доводиться відстоювати зі зброєю в руках. У День Соборності ми ще раз нагадуємо, що Україна – неподільна, а її сила – в єдності.

Виставку також оглянули учні 5-х класів загальноосвітньої школи с. Велика Чернеччина Сумської міської територіальної громади.

 

На зображенні може бути: 1 особа, стоїть та у приміщенні

На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та у приміщенні

 

На зображенні може бути: 2 людини, люди сидять, люди стоять та у приміщенні

 

На зображенні може бути: 4 людини