Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЗАПОВІДНИКІВ ТА НАЦІОНАЛЬНИХ ПАРКІВ

Щорічно 11 січня, починаючи з 1997 року, відзначається Міжнародний день заповідників та національних парків. Його запровадження ініціював Всесвітній фонд дикої природи. В Україні створено 49 національних природних парків та 19 природних заповідників. У цей день відбуваються просвітницькі заходи, направлені на популяризацію заповідної справи серед населення.
Природно-заповідний фонд Сумської області станом на 01.01.2022 р. налічує 309 об’єктів загальною площею 179224,94 га. Сучасна мережа природно-заповідних об’єктів включає 19 об’єктів загальнодержавного значення та 290 об’єктів місцевого значення. На території області функціонують природоохоронні установи: Природний заповідник «Михайлівська цілина», Національний природний парк «Деснянсько-Старогутський» та Гетьманський національний природний парк. 45 років тому, у 1987 р., був створений «Середньосеймський» ландшафтний заказник загальнодержавного значення, що розташований в долинах річок Сейм та Вир на території Конотопського району Сумської області. Одним із основних завдань заказника є охорона єдиної в Україні популяції хохулі звичайної –реліктового виду, занесеного до Міжнародної Червоної книги та Червоної книги України. На території заказника мешкають бобри, тхори, видри. Серед птахів слід відмітити журавля сірого та лебедя-шипуна. Виповнюється 55 років з часу заснування ще кількох заповідних об’єктів нашого краю. В 1977 р. до ПЗФ Сумської області були включені «Шалигінський» ландшафтний заказник загальнодержавного значення (Шосткинський район); «Андріяшевсько-Гудимівський» гідрологічний заказник загальнодержавного значення (заплава р. Сули, Роменський район) і «Бакирівський» гідрологічний заказник загальнодержавного значення (заплава р. Ворскли, Охтирський район). Основу фауни цих заказників складають водно-болотяні та лісові види.
Цього дня до Сумського обласного краєзнавчого музею завітали відвідувачі Сумського центру соціального обслуговування «Берегиня», для яких була проведена еколого-просвітницька година до Міжнародного дня заповідників та національних парків. Науковий співробітник музею Лариса Гаврилів розповіла їм про заповідну мережу Сумщини. На прикладі матеріалів експозиції «Рослинний і тваринний світ Сумщини» гості ознайомились з видами тварин, які тут охороняються. Це і видра річкова (Lutra lutra), горностай (Mustela erminea), чапля сіра (Ardea cinerea) та ін.