Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПАПЕРОВІ ГРОШІ ПЕРІОДУ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

 

22 січня Україна відзначає День Соборності. Саме цього дня у 1919 році було проголошено про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки у єдину незалежну українську державу. Ця подія стала кульмінацією Української національно-демократичної революції початку XX століття.

Одним з найважливіших етапів державотворення є створення власної фінансової системи, зокрема введення в обіг національної валюти.

У фондах Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі зберігаються досить рідкісні експонати -         українські паперові гроші періоду Української національно-демократичної революції - карбованці та гривні.

У розробці дизайну цих грошей приймав участь і наш земляк, уродженець Глухівщини, видатний художник Георгій Нарбут, ім’я якого тісно пов’язане з епохою відродження українського національного мистецтва. Саме йому ми завдячуємо появі тризуба, як основного елементу дизайну української національної валюти.

Національна валюта України – це не тільки грошові знаки. На них – наша історія, її найкращі представники і збережений століттями патріотизм всієї нації.