Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДО 100-РІЧЧЯ СУМСЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ. ВІДРОДЖЕНІ СКАРБИ

Після реставрації у Харківській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України до зібрання Сумського обласного краєзнавчого музею повернулися унікальні музейні предмети, які є свідками багатовікової історії та культури Сумщини. Зокрема, ювелірна нагрудна прикраса – ланцюг з підвіскою-дзвіночком київської археологічної культури (середина ІІІ-перша половина  V ст.).  Прикраса надійшла до музею у 2018 р. від краєзнавця і мецената, засновника приватного музею «Причал Одіссея» Сергія Гуцана.

Ланцюг, виготовлений у стилі східноєвропейських виїмчастих емалей, став об’єктом дослідження фахівців-археологів, які вивчають ранні етапи історії слов’ян Дніпровського Лівобережжя, музейних працівників і реставраторів.  Він складається з семи частин, виготовлених шляхом лиття зі сплаву на основі міді, оздоблений геометричним орнаментом з глушеної керамічної пасти, має підвіску-дзвіночок у вигляді чотиригранної піраміди.

Предмет був відреставрований художником-реставратором творів з металу І категорії – Володимиром Болотіним.

Ознайомитись з прикрасою, виготовленою стародавніми ювелірами,  можна в оновленій до 100-річчя Сумського обласного краєзнавчого музею експозиції в розділі «Археологічні скарби музею» за адресою вул. Герасима Кондратьєва, 2.