Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ВИШИВАНКИ СОРОЧКУ МАТИ ВИШИЛА МЕНІ…

У фондах Державного історико–культурного заповідника  у м. Путивлі зберігається колекція українських вишитих сорочок,  що мають значну художню та історичну цінність. Ці витвори  мистецтва  пережили не один десяток років,  і  у кожного з них , як і у людини, своя неповторна історія.

Сорочка – один з найдавніших видів одягу українців.  Вона була оберегом,  символом сім’ї,  відображала культурні цінності  та надбання українського народу протягом століть.  Тогочасну українську хату неможливо було представити без  чарівної скрині з охайно вишитими сорочками для господаря та господині -  вишиванки  були сімейним скарбом,  а  вміння прикрашати сорочки  вишивкою –  мистецтвом, що передавалося з покоління в покоління.  

У вишиванках наші пращури різними кольорами  та візерунками  зашифровували добру долю, щастя, радість, любов, багатство… В нашій колекції зібрані сорочки, вишиті геометричним  та рослинним орнаментом з використанням червоних і чорних кольорів, яким народний фольклор надає магічного значення.  Експонуються вишиванки у Музеї горюнської культури в с. Нова Слобода, де можна побачити окремий вид вишитої сорочки нашого регіону – горюнську сорочку-кошулю.

Любов до вишиванки збереглася і до наших днів. Зараз вишита сорочка знову популярна. Її одягають і як святковий одяг, і як щоденний.