Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ ФОЛЬКЛОРНИЙ КОЛЕКТИВ «КРИНИЧЕНЬКА» МИРОНІВСЬКОГО СІЛЬСЬКОГО БУДИНКУ КУЛЬТУРИ ШОСТКИНСЬКОГО РАЙОНУ

Рік заснування – 1980.
Рік присвоєння звання «Народний» - 1999
Керівник колективу – Лідія Сидорко.
Репертуар колективу: обрядові, українські народні пісні, козацькі, ліричні, жартівливі, родинно - побутові пісні.

Мелодія життя! Почуй її і збережи у пам’яті. Вивчати старовинні місцеві пісні, відроджувати народні традиції, свята, обряди, проводити виставки робіт майстринь нашого села - завдання над яким працює колектив «Криниченька».
Ініціатором та засновником колективу була мешканка села Миронівка Олена Володимирівна Довбиш. Саме вона згуртувала біля себе людей, закоханих в українську народну пісню. Назвали колектив лагідно і ніжно «Криниченька» , тому, що всі роки колектив черпає свої пісні з криниці маминих пісень.
Основні культурно - мистецькі заходи Миронівського СБК наповнені духом саме цього колективу з автентичним співом та самобутнім вбранням.
Особливістю колективу є те, що кожен з учасників володіє грою на унікальному українському народному інструменті (бубон, рубель, трикутник та інші).
Колектив проводить активну концертну діяльність. За час свого існування колектив має яскраву творчу біографію та вагомі здобутки.
Колектив «Криниченька» - самобутній, яскравий колектив, відомий не тільки в рідному селі, а й поза його межами.
У 2019 році колектив «Криниченька» брав участь у відкритому обласному етнофестивалі - «Сіверське перевесло» (село Слоут), де посів почесне перше місце.
У 2016 році колектив «Криниченька» Миронівського сільського будинку культури був занесений на районну дошку пошани за значний внесок у соціально - економічний розвиток району, високі показники у праці та з нагоди Дня Незалежності України.
Дипломом був нагороджений колектив «Криниченька» за участь у фестивалі художніх колективів ветеранів міста та району «Музика осені».
Щороку у Миронівському СБК проводиться районний фестиваль «Поліські барви», де активну участь бере і колектив «Криниченька».
У 2019 році дипломом учасника відкритого обласного національно - патріотичного свята «Вишивана моя Україна!» у м.Буринь був нагороджений народний колектив «Криниченька».
Також колектив Криниченька приймав участь у святкуванні 200- річчя від дня народження нашого земляка, видатного письменника П.О.Куліша, яке відбулося 7 серпня 2019 року в селищі Вороніж.
Колектив «Криниченька» користується повагою і авторитетом серед жителів сіл нашого району. Колектив неодноразово був запрошений на святкування днів сіл, а саме: Вовна, Івот, Хільчичі. Щороку колектив «Криниченька» бере активну участь у святкування Дня міста та району.
Учасники ансамблю «Криниченька» це люди, яких всіх об’єднує любов до пісні, гарні музично - вокальні здібності та вміння високо - художньо донести до слухача творчий задум та зміст виконуваних творів.
Колектив по праву вважається візитівкою села Миронівка.