Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НАРОДНА ВОКАЛЬНА ТЕАТР-СТУДІЯ «АВІВ» БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «СУМСЬКИЙ ЄВРЕЙСЬКИЙ ФОНД ХЕСЕД ХАЇМ»

Рік створення - 1999
Керівник колективу - Єлизавета Шерстюк
Репертуар студії: єврейські класичні та сучасні пісні, вокальні твори українських та світових класиків, українські народні та сучасні пісні, джазові твори.

Вокальна студія «Авів» була заснована в 1999 році при Сумському благодійному єврейському центрі «Хесед Хаїм».
Почала свою діяльність з того, що діти єврейської громади готували до свят тематичні пісні, з якими виступали на общинних заходах.
Згодом до ансамблю почало приходити все більше дітей, колектив збільшувався і ставав все більш професійним. Маленький ансамбль переростає в сильну вокальну студію – з індивідуальними заняттями вокалом, малими групами і власне ансамблем. Для удосконалення виконавчого мистецтва систематично проводяться заняття з сценічного руху та хореографії.
Багато учасників студії, які прийшли молодшими школярами, стали студентами, працюють, деякі виїхали в інші міста і країни. У студії немає «колишніх» учасників, всі вони «дійсні», пам’ятають партії та вивчають новий репертуар. Дуже часто, коли організовуються великі концерти, деякі з них приїздять з Києва, Москви, Польщі, Ізраїлю.
Ансамбль виконує пісні під фонограми (аранжировки та акомпанімент), акапельно, проте майже завжди – «живим звуком».
Сьогодні вокальна студія «Авів» - серйозний великий колектив, який має велику кількість нагород та перемог.
Перша перемога ансамблю – перше місце у 2001 році на міжнародному конкурсі «Ханука пісні і танцю» в Одесі, а за цим пішли й інші перемоги: в 2001, 2002, 2003 роках – призові місця на Міжнародному конкурсі єврейської творчості «Шалом, Україно!» в Києві, три роки поспіль – призові місця на Міжнародному конкурсі «Гран При «Надія», в 2007 році – ансамбль мав честь виступати на Міжнародному фестивалі «Зажги свечу». У 2007 і 2008, 2010, 2012 та 2015 роках ансамбль брав участь у Міжнародних фестивалях в Польщі, а у 2009 році представляв наше місто на Міжнародному фольклорному фестивалі «Врачанська весна» в Болгарії.
Кожного року ансамбль та солісти беруть участь у телевізійному фестивалі «Зоряний простір» - і неодмінно посідають призові місця.
В 2003 році студія випустила свій перший диск «Вечір роз».
Чудовий спів «Авіва» чули в Києві, Донецьку, Харкові, Полтаві, Чернігові, Рязані, Москві, Львові, Запоріжжі вони виступають на престижних сценах країни – Оперному театрі в Харкові, Палаці культури «Україна» в Києві.
У вересні 2009 року студія святкувала своє 10-річчя великим концертом на сцені обласного Театру драми та музичної комедії ім. М.С.Щепкіна. Це була повноцінна концертна програма на 2,5 години.
8 травня 2010 року студія підготувала та провела на сцені Театру для дітей та юнацтва концерт-виставу «По волнам Вашей памяти», на яку були запрошені ветерани Великої Вітчизняної війни та мешканці міста. Тепер, майже кожного року 9 Травня ансамбль «Авів» виступає перед сумчанами в великому святковому концерті з піснями саме з цієї вистави.
У вересні 2010 року студія взяла участь у Міжнародному етнічному фестивалі в м. Кам’янець-Подільський „Острів скарбів”.
22 грудня 2010 р. колектив отримав звання Народного (зразкового) аматорського колективу і відтепер його назва Народний вокальний Театр-студія «Авів».
Майже кожного року студія представляє глядачам нові вокальні проекти.
В 2011 році Вокальна Студія «Авів» випустила новий диск «10 років весни», який був присвячений 10-річчю творчої діяльності.
2013 рік – на сцені Театру ім.Щепкіна «Авів» презентує наступний великий проект «Про любов та з любов’ю».
2015 р. – великий вокальний проект «Вулицями нашого міста» був двічі показаний на великій сцені Театру ім.Щепкіна. Велике театрально-вокальне шоу було присвячено 360 річниці м.Суми і 15-річчю створення студії «Авів».
Протягом наступних років студія представляла свої концертні програми майже в усіх в містах України. Тепер учасники студії та її керівник проводять не тільки концерти, але й майстер-класи з вокалу.
Великою подією в житті колективу став новий проект – дійсна та повноцінна театральна вистава «Гетто. Театр на межі життя та смерті» за мотивами п’еси І.Соболя. Протягом 2017-2018 р.р. Театр-студія гастролював різними містами України з цією виставою, проектом було передбачено 4 вистави в 4-х містах, але вистава набула такої відомості, що була показана 9 разів, причому на сцені Сумського театру для дітей та юнацтва – тричі. Також вистава показана на Міжнародному Клезмерському фестивалі у Львові і театральному фестивалі «Мандруючі зірки» у Київі.
І, звичайно ж, у рідних Сумах практично жодний міський захід, конкурс, фестиваль не проходить без виступів ансамблю та його солістів.
Всі перемоги і заслуги – це наполеглива і сумлінна праця колективу.
У репертуарі студії єврейські класичні та сучасні пісні, вокальні твори українських та світових класиків, українські народні та сучасні пісні, джазові твори. Учасники виконують твори на ідиш та івриті, російською, українською, англійською, французькою, польською, болгарською мовами.
Народний вокальний Театр-студія «Авів» – не тільки творчий колектив, це велика і дружна сім’я, яка разом відпочиває, відзначає свята та дні народження.
У 2019 році колективу виповнилося 20 років. До цієї події цього року планується концерт, на який запрошено учасників різних років із десяти країн Світу.
Колектив має багато ідей та планів на майбутнє.