Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

«Паліцинські читання»

23 травня в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Н.К.Крупської відбулися ювілейні заходи, присвячені 30-річчю проведення «Паліцинських читань». Участь у заходах взяли заступник голови обласної ради І. М. Ребенка, заступник начальника управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації Л.О.Демченко, начальник відділу культури і туризму Сумського району Ю.М.Холодьона, ректор СОГО «Паліцинська академія» М. П. Теслі, 1-го проректор А. М. Близнюка, проректор М. Є. Тимошенка та інші.

Під час заходу найбільш активні учасники відродження «Паліцинської академії» отримали відзнаки Сумської обласної державної адміністрації та Сумської обласної ради.

На перегляді літератури «Просвітитель, архітектор, поет» з фондів відділу краєзнавчої літератури і бібліографії присутні познайомилися з матеріалами про життя і діяльність Олександра Паліцина та «Паліцинської академії».

Олександр Олександрович Паліцин, як просвітитель, поет, архітектор, громадський діяч, відіграв велику роль в розвитку просвітництва, культури, духовності як на Слобожанщині, так і за її межами. Він є засновником просвітницького гуртка «Попівська академія». За його ініціативою та участю відкриті перші на Сумщині публічні бібліотеки, організована братська школа. Брав участь у створенні першого в Україні університету у Харкові. Як поет працював у різних поетичних жанрах. Перкладав твори французьких просвітителів. Йому належить один з перших у російській літературі поетичних переспівів «Слова о полку Ігоревім», виданий у Харкові у 1807 році. Паліцин є автором проектів кількох споруд і садово-паркових ансамблів на Сумщині.