Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ ТЕАТР «ОРФЕЙ» ЛЕБЕДИНСЬКОГО РАЙОННОГО БУДИНКУ КУЛЬТУРИ

Рік заснування: 1923
Рік присвоєння «народний аматорський»: 1968
Керівник колективу – Корсун Микола Прокопович

Майже 100 років особливу театральну історію береже і активно продовжує творчий колектив народного аматорського театру «Орфей».
З 1923 року і до нині в театрі працювало більш ніж 19 режисерів, які знайомили глядача з вистави за творами Тараса Шевченка, Івана Котляревського, Михайла Старицького, Панаса Мирного, Івана Карпенка-Карого, Миколи Гоголя та інших письменників – драматургів.
Нині колектив очолює знавець і любитель своєї справи, один із провідних акторів та старожилів театру – Микола Прокопович Корсун, якому доля подарувала неосяжний талант справжнього артиста, міцні знання акторської майстерності, любов до високого театрального мистецтва. Його невгамовність у пошуках цікавого й самобутнього, що втілюється акторами районного будинку культури, цілком визнана місцевою публікою, оваціями шанувальників.
Під керівництвом талановитого режисера театрали підготували багато вистав: Олексія Коломійця «Фараони», Андрія Макайонка «Трибунал», Григорія Квітки-Основяненка «Сватання на Гончарівці», Івана Котляревського «Москаль – чарівник», Івана Карпенка-Карого «Безталанна», Володимира Канівця «Шлюб за оголошенням» та інші.
У 2009 році на базі театру започатковано обласний фестиваль-конкурс театральних колективів «Театральні обрії».
Діяльність колективу полягає не тільки у підготовці вистав, а й подвижницькій роботі: вистави «Орфею» з нетерпінням чекають не лише жителі лебединщини, а й вихованці КЗ Сумської обласної ради – Штепівський навчально-реабілітаційний центр, шефство над якими взяли актори театру.
За свій значний внесок у створення духовних цінностей та високу професійну майстерність Микола Корсун відзначений Почесною грамотою Сумської обласної ради, Почесною грамотою Міністестрва культуриУкраїни, був почесним стипендіатом голови обласної державної адміністрації.