Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, площа Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Стара колекція – джерело створення музею

У Сумському художньому музеї ім. Н.Онацького відкрито виставку «Стара колекція – джерело створення музею», присвяченої  100- річчю прибуття з Києва до Сум частини приватного музею Оскара Гансена. Колекція стала основою закладу, його кращою складовою.

Разом з тим, на початку березня спільнота, громадськість області вшановує пам'ять професійного художника, поета Никанора Харитоновича Онацького – фундатора музею, ім’я якого нині насить Сумський художній музей.

 «Відзначаючи доленосні дати та події, хочеться вірити, що історія людства- це історія культури і мистецтва, а не історія воєн чи збройних конфліктів», - зазначила заступник начальника управління культури Сумської обласної державної адміністрації Антоніна Ігнатченко, відкриваючи виставку.

Участь у заході взяла аспірантка Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури Ганна Решетньова, яка ознайомила відвідувачів з дослідженням долі Оскара Гансена після еміграції, невідомими фактами його життя.

Під час відкриття виставки, у виконанні актриси Сумського академічного театру драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна г.Глазачевої, прозвучали спогади О.Н.Онацької про життя сумської інтелігенції у 1920-і роки.

На вернісажі відбувся показ портретів О.Гансена та Н.Онацького, експонатів приватного зібрання, що не увійшли до експозиції даної виставки.