Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, площа Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Професія «хореограф» – самовдосконалення протягом життя

У Сумському обласному науково-методичниму центрі культури і мистецтв проведено обласний семінар-практикум для керівників хореографічних колективів.

У заході взяли участь 27 хореографів з Білопільського, Глухівського, Краснопільського, Лебединського, Липоводолинського, Роменського, Сумського, Тростянецького районів, Буринської, Березівської, Недригайлівської, Бездрицької, Степанівської, Тростянецької об’єднаних територіальних громад, з міст Конотоп, Лебедин, Ромни та Шостка.

Відкриваючи семінар-практикум, головний спеціаліст управління культури Сумської обласної державної адміністраціїТетяна Коршак привітала присутніх, побажала продуктивного творчого дня, розповіла про здобутки хореографічних колективів Сумщини 2017 року. До проведення аналітичного огляду стану розвитку хореографічного мистецтва приєдналась начальник організаційно-методичного відділу і розвитку аматорської творчостіЦентру Оксана Бойко, яка акцентувала увагу на позитивні та негативні тенденції в реалізації конкурсів і фестивалів субрегіонального рівня, які завжди були і залишаються стартовим майданчиком для зростання хореографічних колективів.

Корисним та ефективним виявився тренінг у напряму «модерн» від Алесі Анісімової, керівника зразкового хореографічного колективу «Живчик» комунальної установи Сумської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 9 м. Суми, на тему «Вплив різних напрямів хореографії на функціональні особливості опорно-рухового апарату танцівника».

Формування хореографічного мистецтва в області у співзвуччі з сучасними трендами світового арт-простору лягло в основу концептуальної побудови навчальної програми. Тому, в рамках семінару-практикуму відбулася низка майстер-класів з сучасних напрямів – «Heels», «Dancehall», «Vogue», «House». Протягом трьох годин із учасниками працювали досвідчені хореографи Сумщини: керівник хореографічного колективу «Танцювальна родина «Живчик» Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Мар’яна Орлова, тренери відомих танцювальних шкіл м. Суми – Альона Городиськая («City Dаnce»), Антоніна Гордій та Вадим Рєпін («Having fank school»). Учасники семінару-практикуму були дуже вдячні запрошеним гостям за корисні та цікаві практикуми, які дозволили отримати базові навички з техніки нових стилів.

Яскравим та надзвичайно змістовним став виступ керівника народного колективу України театру естрадного танцю «Пігмаліон» комунального закладу Сумський Палац дітей та юнацтва Вікторії Артюх на тему «Особливості розуміння драматичної побудови хореографічної композиції. Синтезовані форми». Керівники хореографічних колективів із зацікавленням сприймали надані методичні поради, ставили конкретні запитання, на які одержували вичерпні професійні відповіді.

Продовженням навчальної програми семінару стала творча лабораторія на тему «Авторська сценографія: від задуму до втілення». Усі знання та практичні навички, отримані учасниками за цілий день, хореографи презентували в командній роботі.

Наприкінці семінару керівники хореографічних колективів взяли участь в анкетуванні, що допоможе удосконалити організацію та зміст заходів із підвищення кваліфікації відповідного жанрового напряму. Також усі присутні отримали необхідні для використання у подальшій роботі інформаційно-методичні матеріали.