Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, площа Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

До Сумського обласного краєзнавчого музею надійшов комплекс унікальних прикрас ІІІ століття

До Сумського обласного краєзнавчого музею передано унікальні артефакти – комплекс прикрас київської археологічної культури, датований ІІІ століттям.

Прикраси – вінець, шийну гривну, нагрудний ланцюжок і дзвіночок – подарував музею мешканець м. Суми, підприємець, фотограф, краєзнавець і мандрівник Сергій Гуцан.

У заході взяли участь представники громадськості, студенти інституту історії і філософії СумДПУ ім. А.С. Макаренка, музейники міста.

Головний зберігач фондів, Жанна Клочко, розповіла про джерела і способи комплектування фондового зібрання та про те, які предмети поповнили колекцію обласного краєзнавчого музею в останні роки.

У свою чергу, ініціатор заходу Сергій Гуцан розповів про унікальну знахідку та відзначив власне прагнення передати ці науково важливі об’єкти археології державному музейному закладу. Директор обласного краєзнавчого музею Владислав Терентьєв підкреслив, що передані матеріали будуть вміщені до стаціонарної експозиції – поряд з іншими артефактами київської культури, що були знайдені на теренах Сумщини і вже представлені в одній із музейних експозицій.

Завідуюча науково-дослідним сектором археології обласного краєзнавчого музею Лариса Білинська здійснила наукову атрибуцію переданих предметів. Відвідувачі дізнались про ареал поширення та особливості матеріального спадку носіїв київської культури, познайомились із технікою виїмчастих емалей, у якій виготовлялись прикраси.