Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, площа Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Мистецькі сходи 2017

Зі словами вдячності кожному з працівників культурної сфери, які, без перебільшення, рятують душі своєю копіткою, самовідданою, часто жертовною працею та зі щирими святковими побажаннями до присутніх звернувся голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко. За вагомий особистий внесок у розвиток української культури, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм кращих працівників він нагородив грамотами Міністерства культури України, голови Сумської державної адміністрації.

Урочисту церемонію нагородження обласного рейтингу «Мистецькі сходи 2017» розпочала начальник управління культури Сумської обласної державної адміністрації, заслужений працівник культури України Олена Мельник, яка висловила подяку депутатам Сумської обласної ради – головному лікарю Сумської обласної клінічної лікарні Володимиру Гороху, приватному підприємцю Галині Меньшовій та заслуженому журналісту України, власному кореспонденту газети «Урядовий кур’єр» у Сумській області Олександру Вертілю за багаторічну творчу співпрацю та значний особистий внесок у розвиток культурно-мистецької Сумщини.

Святкове дійство відбулось у форматі професійного рейтингу, що визначив відповідні номінації для працівників культурної сфери – викладачів, кожного, хто на своєму місці працює над тим, щоб голос культури звучав сильно та переконливо.

Дякуючи творчому неспокою, високому професіоналізму та яскравій творчій індивідуальності номінацію «Гордість культурно-мистецької Сумщини» очолили:головний диригент камерного оркестру старовинної та сучасної музики «Ренесанс» Сумської обласної філармонії, заслужена артистка України Людмила Стичук, директор Шосткинської дитячої школи мистецтв, заслужений працівник культури України Юрій Лоза, керівник народного ансамблю бального танцю «Силует» Сумського держаного університету, заслужений працівник культури України Ольга Гараніна, заслужений художник України, член Національної спілки художників України Олександр Чередниченко.

У номінації «Кращий аматорський колектив» за неоціненний внесок у народне мистецтво, відродження української національної культури відзначені народні аматорські колективи: хор «Рідна пісня» Конотопського міського будинку культури «Зоряний» (керівник – Олександр Шерудило), вокальний ансамбль «Іллінський ярмарок» Роменського районного організаційно-методичного центру культури і мистецтва (керівник – Володимир Момот), інструментальний ансамбль «Троїсті музики» Буринського районного будинку культури (керівник – Світлана Головко), хор «Сумські візерунки» Сумської обласної клінічної лікарні (керівник – Микола Чалий), зразковий аматорський ансамбль танцю «Альянс» Ямпільського районного центру культури та дозвілля (керівник – Олена Коваленко).

У номінації «Культурна спадщина» за збереження та відродження пісенних традицій Охтирщини відзначено керівника зразкового аматорського фольклорного колективу «Маківки» КЗ «Охтирський районний будинок культури» Наталію Барченко; за створення першого етнографічного музею на Сумщині – музею Горюнської культури в селі Нова Слобода, що на Путивльщині – директора КЗ СОР «Державний історико-культурний заповідник у м. Путивлі» Сергія Тупика; за створення унікальної колекції старовинного одягу Полісся – начальника відділу культури, молоді і спорту Глухівської районної державної адміністрації Ольгу Горбачову; за вагомий особистий внесок у справу збереження культурної спадщини Сумщини – начальника групи охорони історико-культурної спадщини при управлінні культури Сумської обласної державної адміністрації Валентину Приймак.

У номінації «Професіонал бібліотечної справи» за високий професіоналізм і самовіддану працю були нагороджені головний методист Сумської обласної бібліотеки для дітей Тетяна Бурятова; директор Шосткинської міської централізованої бібліотечної системиОльга Євтушенко; заступник директора Середино-Будської централізованої бібліотечної системи по роботі з дітьми Галина Коперсако.

Кожного дня працівники культури віддають свої сили заради служіння українському народу. Вони зберігають мистецькі надбання, відроджують традиції, розкривають творчі здібності талановитої молоді. Щорічно на Сумщині відбувається понад 50 Міжнародних, Всеукраїнських фестивалів та інших мистецьких проектів. У номінації «Кращий культурно-мистецький проект» переможцями визначені: Міжнародний фестиваль духової музики «Сурми України» (начальник відділу культури та туризму Сумської міської ради Наталія Цибульська); Міжнародний літературно-мистецький фестиваль «Кролевецькі рушники» (начальник відділу культури Кролевецької районної державної адміністрації Наталія Сіра); обласний фестиваль «Єдина Сумщина – єдина країна», присвячений 26-й річниці незалежності України (начальник відділу культури і туризму Лебединської районної державної адміністрації Галина Богомаз).

У номінації «Серце віддане дітям» стали кращими: викладач по класу фортепіано Конотопської дитячої музичної школи №1 Оксана Дворянкіна; керівники зразкової аматорської вокальної студії «Добрий вечір» Глухівського міського палацу культури Тетяна Карпенко і Євген Станкевич; директор Липоводолинської дитячої школи мистецтв Володимир Самілик; провідний майстер сцени Сумського обласного театр для дітей та юнацтва, народний артист України Володимир Хорунжий.

У кожному будинку культури, у творчому гуртку чи мистецькій школі маленька дитина поринає у дивовижний світ, розвивається, зростає та міцніє духом. Талановиті діти, які неодноразово виборювали перемогу на престижних конкурсах були відмічені у номінації «Юні таланти Сумщини»: Роман Стукало – учень Роменської дитячої музичної школи; вокальний дует «Диво» у складі Вероніки Климець та Анастасії Каменської Путивльського районного будинку культури; хореографічний колектив «Веселка» Косівщинської дитячої школи мистецтв Сумського району під керівництвом Тетяни Крючкової; Владислав Падалка – соліст народного ансамблю народного танцю «Молодість» Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського.

У номінації «Інновації і креативність» за нестандартний погляд, креативні рішення у реалізації мистецьких проектів перемогли: Антон Меженін – головний режисер Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії ім. М.С.Щепкіна; Анна Мироненко – директор Глухівської дитячої школи мистецтв ім. М.С.Березовського; Ольга Малиш – завідувач відділу краєзнавчої літератури і бібліографії Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки; Аліна Тимощук – начальник відділу культури Конотопської районної державної адміністрації.

У номінації «Майстер організації дозвілля» відзначено найкращих менеджерів культури, які вміло об’єднали у велику мистецьку родину найталановитіших людей свого краю: начальника відділу культури і туризму Ямпільської районної державної адміністрації Олександра Рябуху; художнього керівника Тростянецького районного будинку культури Ірину Міщенко; начальника відділу культури, туризму, молоді та спорту Охтирської районної державної адміністрації Ніну Шаталову; директора Глухівського районного будинку культури районної ради Олександра Ланіна.

Чудовим наповненням святкового дійства церемонії нагородження стали яскраві виступи талановитої молоді – учасників зразкової балетної студії «Престиж» Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, народного ансамблю бального танцю «Силует» Сумського державного університету, вокального дуету «Диво» у складі Анастасії Каменської і Вероніки Климець Путивльського районного будинку культури, народного ансамблю народного танцю «Молодість» Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського, зразкового аматорського ансамблю танцю «Альянс» Ямпільського районного центру культури та дозвілля, хореографічного колективу «Танцювальна родина Живчик» Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв.

Глядачі сповна насолодилися неперевершеними виступами солістів Сумської обласної філармонії – заслуженого артиста України Леоніда Матвієнка, дуету у складі Олени та Костянтина Обозних, саксофоніста Андрія Гололобова, баяніста Олексія Липового; солістки Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії ім. М.С.Щепкіна Марини Грищенко, юного вокаліста, учня Роменської дитячої музичної школи Романа Стукало.

По закінченні свята працівники культури області ще довго обмінювались враженнями, бажаючи один одному, щоб праця митця була потрібною та корисною, успіхи – вагомими та переконливими, а кожен крок був спрямований на благо Сумщини та всієї України.