Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СВІТ НАВИВОРІТ З ОЛЕКСАНДРОМ ТАКУЛОМ

На зображенні може бути: 1 особа та стоїть
27 вересня відзначається Всесвітній день туризму, цього дня до Сумської обласної наукової бібліотеки прийшли ті, кого ваблять близькі й далекі мандрівки, активний і змістовний відпочинок на зустріч з Олександром Такулом, керівником філії «Сумська регіональна дирекція» ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» - байкером-мандрівником з багаторічним стажем подорожування.
 
Мандри стали невід’ємною частиною його життя. Визначивши для себе що, краще один раз самому побачити, ніж сто разів почути, один раз самому вирушити в подорож, ніж слухати про неї від когось він подорожує країнами, роз'їжджаючи на мотоциклі з друзями.

«ПОДОРОЖІ ЧЕХОВА УКРАЇНОЮ»

На зображенні може бути: 13 людей, дитина, люди стоять та на відкритому повітрі

26 вересня в Меморіальному будинку-музеї А. П. Чехова відбувся мистецький захід «Подорожі Чехова Україною» для гостей з Києва. Під час зустрічі присутні дізналися проте, що бабуся всесвітньо відомого письменника була українкою, тому його батьки мріяли побувати тут.

Сам письменник багато подорожував, особливо його цікавила Полтавщина, гоголівські місця. Не оминув він увагою й Охтирку та Лебедин. Проте, цікавість викликали й звичайні невеликі села. Чехову настільки сподобалась назва одного з них – Веприк, що даруючи своє фото Наталії Линтварьовій, він на звороті поставив підпис «від графа Веприка».

ЗНАЙОМСТВО З ТАЄМНИЧИМ Й ЗАГАДКОВИМ СВІТОМ ТЕАТРУ

На зображенні може бути: 6 людей та люди стоять
На минулому тижні в Сумському обласному театрі для дітей та юнацтва відбувся цикл заходів, присвячених знайомству з таємничим та загадковим світом Мельпомени. Глядачі, що завітали на «Сімейний вечір батьків та дітей» мали змогу не тільки переглянути фантастично – пригодницьку казку «Прибульчик», а й побувати за лаштунки сцени, поспілкуватись з головним режисером й акторами, побачити зблизу декорації та покерувати театральними ляльками.
 
У неділю, 26 вересня, на юних прихильників театрального мистецтва чекала нова казка «Киця в чобітках» і захоплююча екскурс – гра у рамках програми «Пізнай театральний світ». Діти з задоволенням поспілкувались, сфотографувалися з казковими персонажами, а також допомогли Бабусі – Ягусі та Хатинці на курячих ніжках вивчити правила театрального етикету та віддячили колективу театру бурхливими оплесками!

ТВОРЧИЙ ВІНОК ТАЛАНТІВ ЧУПАХІВСЬКОЇ ГРОМАДИ

На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди стоять та у приміщенні
25 вересня відбувся творчий звіт аматорських колективів та окремих виконавців Чупахівської селищної територіальної громади в рамках обласного фестивалю народної творчості «З любов’ю вічною до тебе, рідний краю», присвяченого 30-й річниці незалежності України.
 
Справжнє святкове дійство цього дня розпочалося різноманітними виставками, фотозонами, розвагами для дітей і дорослих, оскільки саме у цей день мешканці та гості краю відзначали День Чупахівської громади.

НА СУМЩИНІ ЗА ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ ОБЛАСНОЇ ТА МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ РЕАЛІЗУЮТЬ МАСШТАБНІ КНИЖКОВІ ПРОЄКТИ

На зображенні може бути: 4 людини та книга

Одним із таких проєктів є «Сумщина. Велика спадщина». Про цей проєкт у виданні «Урядовий кур’єр» розповів журналіст Олександр ВЕРТІЛЬ

«Як наголосив на презентації голова облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ, область може гордитися не тільки ініціативою, а й її практичним втіленням. Тож на часі підготовка нових тематичних видань у рамках цього проєкту, що доповнять і розширять культурно-мистецьку палітру краю», – йдеться у матеріалі Олександра Вертіля.

ЛІТЕРАТУРНИЙ ВЕЧІР "З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ"

На зображенні може бути: 4 людини та люди стоять
23 вересня в рамках підписаного Меморандуму про співпрацю між Східним оперативно-територіальним об’єднанням Національної гвардії України та Сумською обласною державною адміністрацією, управлінням культури, обласними бібліотеками у відділі обслуговування користувачів Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся літературний вечір «З Україною в серці» за участю військових строкової служби.
 
Україна – це наш рідний край, наша дорога і мила Вітчизна, земля де ми народилися, побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову. Сьогодні Україна переживає один із переломних моментів у своїй долі.