Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СЛАВЕТНІ УКРАЇНЦІ. БОРИС ГМИРЯ

Присвячена життю і творчості видатного оперного і камерного співака (бас-кантанте), книжкова виставка «Славетні українці. Борис Гмиря», запрошує до знайомства з яскравим, своєрідним та унікальним артистом-філософом – Гмирею Борисом Романовичем – видатним земляком, що народився 5 серпня 1903 року в Лебедині на Сумщині.

Голос і талант співака приводили публіку в захват. Доля відміряла Борису Гмирі всього тридцять років творчого життя, яке він не уявляв собі за межами України. Дав більше трьох тисяч концертів, в яких виконував від 25 до 40 творів. Ніколи не співав під фонограму і рідко з мікрофоном.

https://bit.ly/30lG7ty

ДО 100 - РІЧЧЯ СУМСЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ «ЛЕГЕНДИ РОСЛИННОГО СВІТУ»

Кожна пора року має велику кількість прикмет. Одна з них – цвітіння мати-й-мачухи (Tussilago farfara L). ранньою весною. Цієї пори особливо привабливі ці скромні квіти.

Як розповідається в легенді, в одній родині померла мати. Залишилися дочка з батьком удвох. Невдовзі батько знайшов собі нову жінку, а для дочки мачуху. 

МУЗЕЙ ВІДВІДАЛИ ВИПУСКНИКИ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ ІМЕНІ Б. ХМЕЛЬНИЦЬКОГО (М. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ)

Днями до Сумського обласного краєзнавчого музею завітали випускники Національної академії Державної прикордонної служби, які отримали направлення захищати ділянку кордону України в межах Сумської області. Офіцери ознайомились з історією, природою, культурними традиціями і сьогоденням краю, в якому розпочинають свій службовий шлях.

Екскурсію проведено з дотриманням санітарно-протиепідемічних вимог.

ПУБЛІЧНА БІБЛІОТЕКА – ПРОСТІР ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ІДЕЙ ГРОМАДИ

На базі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся онлайн-семінар «Публічна бібліотека – простір для реалізації ідей громади». До спілкування долучилися працівники 48-и районних, міських, сільських та бібліотек об’єднаних територіальних громад.

Начальник управління культури Сумської обласної державної адміністрації Олена Мельник зазначила, що бібліотеки є важливими інформаційними центрами, які потрібно зберегти в умовах адміністративної реформи та акцентувала увагу на важливості прийняття Закону України «Про бібліотеки та бібліотечну справу» у новій редакції, відзначила колективи бібліотек, які активно працюють в умовах карантину.

НАМИСТО МАРІЇ ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ

Антон Павлович Чехов виявляв глибокий інтерес до творчості видатної української актриси Марії Костянтинівни Заньковецької. Марія Чехова, сестра письменника, одному з біографів актриси повідомляла: «Марія Костянтинівна дуже зацікавила брата і своїм талантом змусила любити український театр».

Роль циганки Ази в однойменній п’єсі українського драматурга Михайла Петровича Старицького була однією з улюблених у самої актриси та її глядачів.

СУМЩИНА ВІДЗНАЧАЄ 140 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА

28 липня Україна відзначає 140 років від дня народження Володимира Винниченка  українського письменника, публіциста, драматурга, художника і політичного діяча. Цей талановитий художник слова був відомим політичним діячем, який все своє життя присвятив боротьбі за побудову вільної, самостійної України. Володимир Винниченко, письменник – новатор, залишив по собі багату творчу спадщину, заборонену на батьківщині протягом десятиліть.

Сумська обласна бібліотека для дітей запрошує переглянути бібліо-слайд «У кожного своя доля і шлях широкий» та познайомитися з книжковою виставкою «Бо я – українець».

Детальніше за посиланням:https://bit.ly/308dX5r