Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДО 100-РІЧЧЯ СУМСЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ АРТЕФАКТИ КУЛЬТУРНОЇ ІСТОРІЇ: МАТЕРІАЛИ ЛИСТУВАННЯ ДМИТРА ШОСТАКОВИЧА З СУМЧАНАМИ З ФОНДІВ СУМСЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄНАВЧОГО МУЗЕЮ.

У колекції Сумського обласного краєзнавчого музею зберігаються листи всесвітньовідомого композитора Дмитра Шостаковича до учнів Сумської загальноосвітньої школи № 18 та їх учителя співів Алли Криганової, фотографії із власного архіву композитора і партитура Дванадцятої симфонії з дарчим написом та автографом митця. Ці матеріали були, зокрема, презентовані на Всеукраїнській науковій конференції «Творчість С. Прокоф’єва і Дм. Шостаковича в контексті музичної культури України: традиції та сучасність» (2016 р.) Інною Довжинець – кандидатом мистецтвознавства, доцентом СумДПУ ім. А.С. Макаренка.

Творчі контакти сумчан із композитором виникли з ініціативи А. Криганової у 1967 р. – час надзвичайної популярності хорового співу, у стороні від якого не залишились і сумські школярі. Іншим важливим чинником такого дещо неочікуваного спілкування учнів провінційної школи з видатним композитором були особистісні якості Д. Шостаковича: відкритість, безпосередність і, як відзначав письменник М. Зощенко, нескінченна дитяча чистота митця.

«МРІЙНИКОМ РОКУ» СТАВ ЧИТАЧ ПРИВОКЗАЛЬНОЇ СІЛЬСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ КОНОТОПСЬКОГО РАЙОНУ

Національною бібліотекою України для дітей, за підтримки Української асоціації працівників бібліотек для дітей та Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги проведено Всеукраїнський конкурс дитячого фотомалюнка «Мрійник року».

На сторінці Facebook Національної бібліотеки України для дітей було опубліковано близько 2 тисяч робіт.

ТВОРЧІ РОДИНИ БУРИНЩИНИ ЗУСТРІЛИСЯ ДИСТАНЦІЙНО

Велику мистецьку родину Буринського краю вже вчетверте зібрав районний фестиваль родинної творчості «Родинний чаросвіт».

Цього року фестиваль відбувся у дистанційному режимі. У фестивальну програму увійшли одинадцять різножанрових творчих номерів – українські народні пісні, пісні сучасних композиторів, гуморески, хореографічні-замальовки у виконанні родинних ансамблів, дуетів та тріо.

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ…

Відійшов у вічність геніальний український композитор Мирослав Скорик, лишивши нащадкам свої мелодії вічності.

КРІСЛО У СЕЛЯНСЬКОМУ СТИЛІ

В експозиції Путивльського краєзнавчого музею знаходиться унікальне дерев’яне крісло, що приваблює особливим художнім рішенням, виконаним з декоративним мотивом. Умовна його назва «Дуга, сокира, рукавиці». Конструктивні деталі крісла мають вигляд необхідних атрибутів селянської праці взимку: спинка-дуга, підлокітники у вигляді сокири, а до сидіння прикріплена пара великих дерев’яних рукавиць.

Крісло надійшло до фондів музею в 1930 році з міського комунального складу. Воно масивне і важке. Дуга прикрашена декоративним орнаментом, сидіння - декороване чудовою різьбою.

ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей.

День захисту дітей –це нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, здоровими, навчалися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали свідомими громадянами своєї країни.