Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПЕРЕМОЖЦІВ «ТВОРЧИХ КАНІКУЛ» ВИЗНАЧЕНО

У Сумській обласній бібліотеці для дітей підбито підсумки обласного туру Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули», який проходив з червня по вересень п.р. на виконання плану роботи управління культури Сумської обласної державної адміністрації на 2020 рік.

У Конкурсі взяли участь 34 учасники, переможці районних і міських етапів, які представили на розгляд обласного журі понад 40 робіт. Надзвичайно цікаво було знайомитися з надісланими роботами, адже діти творчо та креативно підійшли до написання робіт, вклавши у кожен твір частку своєї душі, відобразивши в своїх роботах відношення до України, до її природи, філософськи розмірковуючи про життя…

ЕКОЛОГО-ПРОСВІТНИЦЬКА ГОДИНА ДО ДНЯ ПРАЦІВНИКІВ ЛІСУ

Значна частина лісового фонду області розташована на півночі,  в зоні Полісся (Середино-Будський, Шосткинський, Ямпільський та Глухівський райони), де  переважають соснові та сосново-дубові ліси. В Національному природному парку «Деснянсько-Старогутський» зберігся та охороняється єдиний масив типових для Полісся соснових та листяних лісів.

Меншу площу  ліси займають в зоні лісостепу (Охтирський, Лебединський, Тростянецький, Роменський та  Краснопільський райони). Найбільш характерними для цієї зони є широколистяні ліси.

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО АТЕСТАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ

Відповідно до розділу ІІ Положення про атестацію педагогічних працівників закладів (установ) освіти сфери культури, затвердженого наказом Міністерства культури України від 12.07.2018 № 628, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 серпня 2018 р. за № 926/32378, наказом Департаменту культури, інформаційної політики та туризму Сумської обласної державної адміністрації від 01.09.2020 № 47-ОД затверджено склад атестаційної комісії 

ДО 100-РІЧЧЯ СУМСЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ РУКОПИСНИЙ ПРИМІРНИК «ДОБРОТОЛЮБІЯ». КІНЕЦЬ ХVIII – ХІХ СТ.

Після закінчення Другої світової війни Сумський краєзнавчий музей розгорнув роботу з поповнення колекції, пограбованої і втраченої унаслідок руйнацій і пожеж 1941 і 1943 рр. Значну допомогу у формуванні фактично нового зібрання надав відомий етнограф, фольклорист, дослідник історії м. Вороніж (нині Шосткинського району) Іван Абрамов (1874 – 1960). Зокрема, у 1946 р. краєзнавець передав  рукописний примірник «Добротолюбія» (грец. «Філокалія») – найвизначнішої духовної праці XVIII ст.

Упорядник книги – митрополит Коринфський, святитель Макарій Нотарас – зібрав рукописи аскетичних праць з бібліотек Патмоса, Хіоса і, головним чином, Афону. Основна тема збірника – аскетика та містичний досвід давніх подвижників благочестя, а сама назва книги означає «любов до краси» – тут мається на увазі краса духовна, яку набуває той, хто слідує зібраним у праці настановам.

ВІДЕОЗАЛ «ДРУЖБА-CITY» ЗАПРОШУЄ ДО ВІДВІДИН

У серпні 2020 року, після проведення ремонтних робіт, у КЗ «Дружбівський міський Палац культури» Ямпільського району урочисто відкрито відеозал «Дружба-city».  

На ремонт приміщення використано близько 103 тис. гривень, більше        300 тис. гривень виділено на придбання крісел, меблів, новітньої кінопроекційної та звукової апаратури.

ОСОБЛИВОСТІ МУЗЕЙНОГО ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА

У рамках співпраці Сумського обласного краєзнавчого музею та кафедри історії Сумського державного університету 9 вересня в краєзнавчому музеї відбулося заняття «Особливості музейного джерелознавства» для студентів другого курсу, які навчаються за спеціальністю «Історія та археологія», викладач Наталія Лобко.

Директор музею Владислав Терентьєв розповів про основні аспекти науково-дослідної роботи та науковий потенціал музею, співпрацю з науковими установами.