Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЗБЕРЕЖЕННЯ ПАМ’ЯТОК – ПРІОРИТЕТ ДЕРЖАВИ!

Фахівці управління культури Сумської обласної державної адміністрації взяли участь в онлайн-нараді, організованій МКІП у зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», яким, зокрема, вносяться зміни до деяких положень Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Забезпечення контролю за дотриманням законодавства у сфері охорони культурної спадщини залишається пріоритетним завданням органів охорони культурної спадщини на місцях.

УНІКАЛЬНІ МАЙСТРИ СУМЩИНИ ПРОДЕМОНСТРУЮТЬ СВОЮ ТВОРЧІСТЬ У ХОДІ ФЕСТИВАЛЮ «НА ГОСТИНИ ДО ГОРЮНІВ»

Триває підготовка фестивалю «На гостини до горюнів», що відбудеться 19 серпня 2021 року в селі Нова Слобода на Путивльщині. Яскравою складовою заходу стане презентація виставки «Сумщина туристична», у рамках якої кращі майстри і народні умільці нашого чудового краю презентують свої вироби, проведуть майстер-класи для учасників і гостей фестивалю.
 
Начальник управління культури Олена Мельник з головою Сумського обласного осередку Спілки майстрів України Віталієм Шумом, майстрами, музейними працівниками сьогодні остаточно визначились з концепцією презентації, з виробами, що будуть демонструватися на заході, вирішили організаційні питання, що забезпечать втілення означеного проекту в життя.

ФЕСТИВАЛЬНИЙ КАЛЕЙДОСКОП

Протягом липня 2021 року крокує селами Глухівської територіальної громади фестиваль-конкурс «Зорі над Клевенню», присвячений 30-й річниці незалежності України.
 
Його перші акорди зазвучали на сцені Некрасівського сільського будинку культури – філії КЗ «Центр культури» Глухівської міської ради, далі аматорам сцени аплодували жителі сіл Банич, Білокопитового, Дунайця, Перемоги, Полошок.

ВИЇЗНІ КОНЦЕРТИ ТВОРЧИХ КОЛЕКТИВІВ ПУТИВЛЬСЬКОГО БУДИНКУ КУЛЬТУРИ В РАМКАХ СВЯТКОВОЇ ПРОГРАМИ ДО 30-Ї РІЧНИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

Земля, Вітчизна, радість і любов…
Усе злилося в серці воєдино
І ми тобі вклоняємося знов,
Повік благословенна , Україно!
 
Розпочалися виїзні концерти творчих колективів Путивльського будинку культури в рамках святкової програми до 30-Ї річниці НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!
Відео можна переглянути за посилання: 

ДУХОВНІ СКАРБИ СУМЩИНИ

До Дня Хрещення Київської Русі святим рівноапостольним князем Володимиром у Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького відбулася бесіда про духовні скарби Сумщини.
 
В експозиції іконопису сум’яни ознайомилися з творами різних стилістичних напрямів від золотої доби козаччини до наївного мистецтва ХХ ст. Серед раритетів – стародавнє Євангеліє Полуботка (1681 р.) у барокових шатах українських майстрів.

ДО 30-Ї РІЧНИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

28 липня виповнюється 75 років від дня народження Володимира Васильовича Ломаки (28.07.1946. – 5.05.2005.) – художника-графіка, декоратора, оформлювача, громадського діяча, уродженця с. Верхосулка Білопільського району.
 
У Сумському обласному краєзнавчому музеї до ювілею митця експонується фотодокументальна виставка.
Творчість В. Ломаки багатогранна і різнопланова, він поєднував в собі митця і патріота, глибоко вивчав історію України. Майже всі його роботи пройняті українським колоритом.