Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ

На засіданні робочої групи з підготовки змін до Стратегії регіонального розвитку Сумської області на 2021-2027 роки за напрямками «Якісне життя та комфортні умови для гармонійного проживання жителів регіону» («Розвиток культури та дозвіллєвого обслуговування населення»; «Ефективне використання економічного потенціалу культурної спадщини для сталого розвитку громади») та «Туристична індустрія регіону» заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Медвідь наголосила: «Ми повинні відпрацювати документ, який максимально врахує всі виклики, що стоять перед громадами Сумщини».

БІБЛІОТЕКАРІ ЗРОБИЛИ КНИГИ «ЖИВИМИ»

На Сумщині Шосткинська центральна бібліотека впровадила інклюзивний проект «Почути світ, щоб бачити життя».

Клієнтам закладу, котрі самостійно не можуть користуватися "звичайними" книгами, їх читають телефоном.

 

 

"МОЯ ХАТА НЕБОМ КРИТА, ЗЕМЛЕЮ ПІДБИТА, ВІТРОМ ЗАГОРОДЖЕНА"

Мало яка житлова споруда в світі отримувала стільки уваги до себе як українська хата. Стільки наукових та етнографічних праць про неї написано, віршів, порівнянь, спогадів, ліричних творів.

Така увага до житла не випадкова, бо саме хата є одним із символів України, це не лише місце, де мешкають люди, - це святиня українського роду. Навіть сама назва – "хата" сягає своїм корінням у глибину сторіч і зустрічається у вжитку ще наших прадавніх предків, скіфів.

КРИНИЦЯ "ЖУРАВЕЛЬ"

Історико-культурний  заповідник  «Посулля» продовжує  роботу під час дії посилених карантинних обмежень.

Є доступність екскурсій  територіями заповідника  просто неба.

У Музеї Петра Калнишевського можна ознайомитися з архтектурно –етнографічним комплексом «Старе село».

Поряд із вітряком ХІХ ст. знаходиться криниця «Журавель», яка є символом Батьківщини; здоров’я, сили, багатства, родючості; святості і чистоти; краси, вірності; безсмертя народного духу. А для молоді - це символ дівочої краси, вірності, але й розлуки, суму, туги, жалю.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦЯ "TALЕNTS OF THE 21 CENTURY"

Гран Прі на Міжнародному дистанційному конкурсі "TALЕNTS OF THE 21 CENTURY" (Болгарія, м. Варна) виборов викладач-методист Роменської ДМШ ім. Є. Адамцевича Манько Василь Григорович, виконавши свій власний твір.

Від імені управління культури Сумської обласної державної адміністрації вітаємо з перемогою! Бажаємо невичерпного натхнення та подальших успіхів!

БЕЗ ПРАВА ЗАБУТТЯ