Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

БАРВИ ТА МЕЛОДІЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Українська мова є однією з наймилозвучніших мов світу. Вона вражає своїм розмаїттям мовних засобів: фразеологізмами, багатством синонімів та епітетів, словниковим могуттям. Щоб уміти користуватися всіма цими надбаннями століть, треба рідну мову любити і вивчати. До вашої уваги бібліографічний рекомендаційний покажчик «Барви та мелодії української мови», який познайомить вас з виданнями, які є у фондах Сумської обласної бібліотеки для дітей. https://cutt.ly/cKZ5Xz9

З ПОЛТАВЩИНИ ДО КАЛНИША

Нещодавно група волонтерів з міста Кременчук відвідала село Пустовійтівку Роменського району – батьківщину останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського. Екскурсанти побували в козацькому храмі Святої Трійці, збудованому в 1773 році коштом П.І. Калнишевського, біля пам’ятника П.І. Калнишевського, на Алеї Слави Героїв – земляків, скіфських курганах, та на інших об’єктах архітектурно-етнографічного комплексу «Старе село».

«ПОЕЗІЯ БЕЗ УКРИТТЯ»

28 червня 2022 року в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці на платформі Zoom відбулась онлайн-презентація унікальної поетичної збірки "Поезія без укриття". Авторка ідеї, упорядниця книги – поетеса, літературознавиця, керівниця обласної організації НСПУ міста Кропивницький Надія Гармазій. Ця збірка є першою в Україні антологією, твори якої написані й видані під час повномасштабної війни.
 
До книги увійшли вірші 70 українських поетів із Бучі, Ірпеня, Києва, Чернігова, Харкова, Полтави, Черкас, Львова, Кропивницького, Дніпра, Миколаєва, Херсона і багатьох інших населених пунктів держави.
Серед авторів сумська поетеса Світлана Петренко.

КОНСТИТУЦІЯ ДЛЯ ВСІХ: І ВЕЛИКИХ, І МАЛИХ

День Конституції України – одне з найбільш значущих свят нашої країни. У ній закріплено найважливіші принципи, за якими живе та розвивається наша держава. До цього Свята Сумська обласна бібліотека для дітей організувала для юних читайликів правознавчу локацію під відкритим небом «Свої права ти добре знай, їх цінуй і поважай».
 
Під час заходу діти разом із бібліотекарями з’єднували пазли «Права + обов’язки», складали прислів’я «Усі ми різні, але рівні у своїх правах», відгадували правознавчий кросворд. «Чарівна скринька» дала змогу малечі закріпити знання статті 27 Конституції «Право на повноцінне харчування». 

"МИСТЕЦТВО ЄДНАЄ"

У Свеському Центрі культурних послуг пройшов благодійний захід на підтримку воїнів ЗСУ. Бажаючі мали змогу придбати смаколики, вишивані роботи, вироби хендмейд, прикрасити себе аквагримом, пограти в настільні ігри. Ключовою частиною заходу стала концертна програма, підготовлена аматорськими колективами громади.

Мешканці селища, які з перших днів ворожого вторгнення зайняли активну позицію та допомагали з евакуацією, гуманітарною, патрулюваннями та вирішеннями інших питань були відзначені подяками. Під час заходу було зібрано близько 6 тисяч гривень, які підуть на придбання спорядження для наших воїнів.

Subcategories