Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

"МУЗЕЙНА ПЕДАГОГІКА В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ"

Онлайн Міжнародний круглий стіл «Музейна педагогіка в умовах воєнного стану» відбувся 26 травня. За ініціативи Міністерств культури та інформаційної політики, освіти і науки України та ін. До професійного спілкування на платформі Zoom долучилися керівники, співробітники музейних й освітніх закладів (понад 100 учасників). 
Науковці Сумського обласного художнього музею ім. Н. Онацького виступили із доповіддю про роботу із учнями молодшого шкільного віку. Під час воєнного стану це стало викликом, адже значна кількість дітей виїхала. Проведено кілька онлайн-зустрічей з організації експериментальних форм роботи, покликаних для інтелектуального розвитку, патріотичного виховання та культурного дозвілля дітей.
Проведено онлайн майстер-класи «Долоньки життя» та «Калиновий дивограй». Організовано мінівиставку-колаж дитячого малюнку «Фарби миру», у якій задіяно учнівський колектив Сумської дитячої художньої школи ім. М.Г. Лисенка (під керівництвом художника О. Заступа).
Дещо новим для музею став онлайн-захід під назвою «Family-хвилинка», зосереджена на тренуванні пам’яті, розвитку словесно-логічного мислення засобами мистецтва.
 
За допомогою педагогічних прийомів у проведенні вищезазначених музейних форм роботи, науковці змогли досягти головної мети: розвиток творчих здібностей учнів, організація їх культурного дозвілля, становлення позитивного психо-емоційного настрою в умовах воєнного стану. Використовуючи художньо-естетичні засоби, маємо змогу донести значення культурного надбання в житті нації, його роль у збереженні державного суверенітету.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
На зображенні може бути: 1 особа та у приміщенні
 
На зображенні може бути: 4 людини