Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ОНЛАЙН-СЕМІНАР "БІБЛІОТЕКА ЯК СКЛАДОВА СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД"

25 травня на базі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся онлайн-семінар «Бібліотека як складова соціально-культурного середовища територіальних громад». До професійного спілкування на платформі Zoom долучилися  керівники відділів культури, бібліотек та працівники бібліотек територіальних громад області (61 приєднання).

Олена Мельник, начальник управління культури Сумської обласної державної адміністрації зазначила, що бібліотеки області працюють в нелегких умовах повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну та є важливими інформаційними центрами, осередками формування національної свідомості громадян. Олена Петрівна висловила шану працівникам бібліотек, що виконують наразі функції гуманітарних штабів та продовжують надавати бібліотечні послуги в умовах військової агресії.  

Валентина Кальченко, в.о. директора Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки виступила модератором зустрічі. Вона також розповіла про роботу колективу бібліотеки в умовах воєнного часу, про проєкти, що надають освітні, інформаційні послуги і є платформою для спілкування, психологічного та ментального відновлення громади.

Ірина Варламова, провідний юрисконсульт Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки надала учасникам заходу консультацію про  врегулювання правових відносин в трудовому колективі під час воєнного стану.

Світлана Острога, заступник директора Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки надала рекомендації з вилучення пропагандистської російської літератури з українських бібліотечних фондів.

Роботу публічних бібліотек Сумщини в умовах війни представила Марія Захарченко, завідувач науково-методичного відділу ОУНБ.

В ході онлайн-семінару відбулася змістовна розмова колег: бібліотекарі ділилися практиками та досвідом, обговорювали виклики, з якими зіткнулися.

Про вклад бібліотечних працівників територіальних громад області у нашу перемогу розповіли: Людмила Єфремова, директорка Тростянецької публічної бібліотеки; Тамара Привалова, директорка Глухівської публічної бібліотеки; Наталія Ковтун, заступник директора Конотопської міської ЦБС; Наталія Журавель, директорка Охтирської публічної бібліотеки; Ніна Рослова, директорка Роменської міської ЦБС, та Тетяна Сокол, директорка Грунської публічної бібліотеки.

Під час онлайн-зустрічі учасники обговорили ситуацію з організації роботи бібліотек в умовах військового стану, особливо в регіонах, які зазнали найбільшої агресії з боку рф, розглянули питання актуалізації бібліотечних фондів та можливість поповнення фондів публічних бібліотек в сьогоднішніх умовах.