Управління культури
40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, буд. 2
тел. (0542) 63-13-44 тел./факс 63-13-44
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЗАРАДИ ПОСМІШКИ ДИТИНИ

У рамках благодійної акції колектив Сумського обласного театру для дітей та юнацтва представив яскраву музичну виставу-казку «Попелюшка» для дітей з вадами слуху.

Після перегляду казки маленьких глядачів запросили на творчу зустріч з акторами. Діти з захопленням розглядали казкові костюми, поспілкувались з героями вистави та зробили фотографії на згадку.

НА ЛЕБЕДИНЩИНІ СТАРТУВАВ І ЕТАП ОБЛАСНОГО ФЕСТИВАЛЮ

На базі Василівського сільського будинку культури стартував І етап фестивалю народної творчості «З любов’ю вічною до тебе, рідний краю!», присвячений 30-й річниці незалежності України за участю творчих колективів закладів культури Василівської, Гринцівської та Катеринівської сільських рад Лебединського району.

В урочистому відкритті заходу взяли участь керівники районної державної адміністрації, сільських і селищних рад, які у своїх виступах наголошували на важливості розвитку і примноженні культурно-мистецьких традицій краю.

МОВА – ДУХОВНИЙ СКАРБ НАЦІЇ

До Дня слов’янської писемності та культури у Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького проведено мовний калейдоскоп «Мова – духовний скарб нації» за участю учнів Сумської гімназії-інтернату для талановитих та творчо обдарованих дітей.

Учасники заходу дізналися про історію виникнення слов’янської писемності, внесок святих рівноапостольних Кирила та Мефодія у розвиток слов’янської культури, особливості барокових шат до ілюстрованого видання 1681 року «Євангеліє Павла Полуботка».

«ЙОГО ОБРАЗ Я ЗБЕРІГ НА ВСЕ СВОЄ ЖИТТЯ…»

У Сумській обласній філармонії у рамках спільного проекту з Сумським обласним художнім музеєм ім. Н. Онацького відбувся захід під назвою «ВАЛЬС КВІТІВ», присвячений творчості П.І.Чайковського і 155-й річниці його перебування на Сумщині. 

Під час концертної програми глядачам було представлено жанровий портрет «П.І. Чайковський в Україні»  першого народного українського художника Григорія Світлицького, із фондів художнього музею.

ШКІЛЬНІ КАНІКУЛИ – АКТИВНИЙ ЧАС ДЛЯ ТВОРЧОГО ВИХОВАННЯ ТА ЗМІСТОВНОГО ДОЗВІЛЛЯ КОРИСТУВАЧІВ

На виконання наказу управління культури Сумської обласної державної адміністрації 23 травня на базі Сумської обласної бібліотеки для дітей проведено обласний вебінар «Шкільні канікули – активний час для творчого виховання та змістовного дозвілля користувачів», учасники якого – фахівці дитячих бібліотек області, центральних районних, публічних бібліотек і бібліотек об’єднаних територіальних громад. Мета професійного навчання – підвищення фахового рівня бібліотечних працівників і розповсюдження кращого досвіду роботи.

Зустрічаючись у віртуальному просторі зі своїми колегами, працівниками 21 бібліотеки Сумщини, провідні фахівці обласної бібліотеки для дітей надали змістовні рекомендації щодо того, як зробити літнє дозвілля користувачів яскравим, наповненим і змістовним. Цікавими були для учасників вебінару поради щодо організації наочного простору бібліотеки під час літніх канікул, розробки програм літнього читання, впровадження інноваційних форм обслуговування дітей в оздоровчих таборах і пришкільних майданчиках, поза межами бібліотечних установ.

ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ «НАЗАР СТОДОЛЯ»

У Сумському обласному академічному театрі драми  та музичної комедії імені М.С.Щепкіна відбулась прем’єра вистави «Назар Стодоля» Т.Шевченка (режисер-постановник Олександр Рибчинський, режисер відновлення Артемій Аніщенко).

Цією виставою щепкінці презентували себе світові ще 1933 року. Відтоді з невеликими перервами ця вистава завжди була в репертуарі театру. Беззаперечно, що для театралів вона є знаковою.